Integracja klasy po wakacjach i nie tylko

Integracja klasy po wakacjach i nie tylko

Zgrany zespół nie tylko znacznie efektywniej ze sobą współpracuje, ale współpraca ta jest dla wszystkich dużą przyjemnością. Bez względu na to, czy mówimy o zgodnym teamie w pracy, czy zżytej klasie – dobre relacje pomagają osiągać więcej, czuć się lepiej i być szczęśliwym. Podobnie jak efektywny team building, tak i integracja klasy są więc jednym z celów w codziennej pracy. W przypadku klasy główną pracę wykonuje oczywiście wychowawca, który szuka skutecznych narzędzi, by jego uczniowie lepiej się poznali, zaakceptowali różnice i dzielili pasje. Integracja klasy po wakacjach i w ciągu całego roku szkolnego to zadanie niełatwe, ale niezwykle satysfakcjonujące i bardzo potrzebne. Jak odwiedziny w pokoju zagadek pomagają zintegrować klasę?

Integracja klasy po wakacjach i przez cały rok szkolny

Każdy doświadczony wychowawca wie, że integracja klasy to proces – długi i często niełatwy, wymagający zaangażowania ze strony nauczyciela i całej klasy. Aby zaangażować dzieci i młodzież, należy więc korzystać z narzędzi, które sprawią, że integracja klasy będzie znakomitą zabawą. Warto więc sięgać po gry i zabawy, dostosowując je i do wieku uczestników, i do celu, jaki sobie stawiamy. W zależności od tego, czy chcemy, aby pierwszoklasiści poznali swoje imiona, czy uczniowie ósmej klasy w dalszym ciągu się poznawali i tworzyli przyjaźnie na długie lata.

Integracja klasy a zabawa w pokoju zagadek

Integracja klasy to proces, na który trzeba poświęcać czas systematycznie. Doskonale sprawdzają się gry i zabawy, które można przeprowadzać między lekcjami na przerwie i w weekend, jak i wycieczki szkolne. Oprócz tych wyjazdowych doskonale sprawdzają się wspólne wyjścia. Możliwości jest wiele – laserowy paintball, wspólne pieczenie pizzy czy wyjście escape rooomu. Pokoje zagadek to znakomita forma nie tylko zabawy, ale i integracji klasowej. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Close Menu
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com