Nauka przez zabawę – jak gra w Escape Room wspiera rozwój dzieci?

Nauka przez zabawę – jak gra w Escape Room wspiera rozwój dzieci?

Nauka przez zabawę to nie pusty slogan, a najlepsza metoda dydaktyczna, jaką znamy. Z jednej strony nauka przez zabawę sprawia mnóstwo frajdy, co zachęca do kontynuowania zajęć, z drugiej strony pozwala nie tylko zdobywać wiedzę, ale również rozwijać kompetencje miękkie. Oczywiście nie jest możliwym przekazać całej wiedzy, szczególnie na dalszych etapach kształcenia poprzez gry i rozrywkę, jednak nauka przez zabawę jest znakomitym uzupełnieniem codziennych zajęć. My polecamy taką formę stosować jak najczęściej i zachęcamy do odwiedzin naszego Escape Roomu.

Gra w Escape Room a nauka przez zabawę

Gra w Escape Room to doskonała okazja, by kształtować takie umiejętności, jak praca zespołowa oraz organizacja własnej pracy i zarządzanie czasem. Rozdzielanie zadań pomiędzy członków zabawy, pilnowanie czasu i koordynacja zadań pomiędzy osobami w pokoju zagadek przydaje się w czasie realizowania projektów w szkole. Takie projekty są z kolei bardzo dobrym przygotowaniem do życia zawodowego. W pracy przydają się także takie kompetencje, jak zarządzanie stresem i asertywność – również w Escape Room ćwiczymy te umiejętności i to w niezwykle przyjemny sposób. Uczestnicy gry często nawet nie zdają sobie sprawy, jak efektywnie wzmacniają te predyspozycje, jednak w szkole, na studiach, a później w życiu zawodowym znacznie lepiej radzą sobie z presją czasu.

Analityczne i logiczne myślenie, a także spostrzegawczość są niezbędne, by wyjść z pokoju zagadek w wyznaczonym czasie. To kolejne umiejętności, które tutaj ćwiczymy – a taka nauka przez zabawę owocuje nie tylko w szkole, nie tylko w pracy, ale i w życiu codziennym. Do wszystkich tych wymienionych sprawności dodajmy także wiedzę, jaką można zdobyć przy okazji odwiedzania Escape Roomów – choć mogą one wydawać się mało istotne w codziennej edukacji, kształtują kreatywność i pobudzają ciekawość świata.

Odwiedziny Escape Room to oczywiście nie jedyny sposób na naukę przez zabawę – różnorodne formy takiego kształcenia warto wdrażać na co dzień na zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz w domu. Pomagają w tym gry edukacyjne, które od lat nie tracą na popularności. Serdecznie zapraszamy do naszego Escape Roomu w Warszawie i zachęcamy do odkrywania świata, zdobywania wiedzy i umiejętności właśnie poprzez zabawę.

Dodaj komentarz

Close Menu
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com