Jak sprawdzić czy Escape Room jest bezpieczny?

Czym właściwie są pokoje typu Escape Room?

Escape Room w ostatnich latach przeżywa prawdziwe lata świetności, tego rodzaju rozrywka jest coraz popularniejszą formą spędzania czasu zarówno przez młodzież, jak i dzieci, czy dorosłych ludzi, a to wszystko za sprawą tego, że tego rodzaju rozrywka zazwyczaj jest uniwersalna, a obsługa dostosowuje jej poziom do osób korzystających z pokoju. Czym właściwie są Escape Roomy? Escape Roomy to nic innego jak pokoje zagadek. Na czym polega cała gra? Do takiego miejsca przybywamy w grupie, zazwyczaj są to grupy dwóch do czterech osób, jednak zdarzają się również inne. Wszyscy uczestnicy zabawy zostają zamknięci w tematycznym pokoju, w którym umieszczone zostało wiele zagadek, których poziom zazwyczaj dostosowany jest do ilości, wieku oraz poziomu zaawansowania graczy. Każdy pokój typu Escape Room w Warszawie oraz innych miastach posiada oznaczenie mówiące o tym, czy przeznaczony jest dla początkujących, czy może dla nieco bardziej zaawansowanych graczy. Co, jeśli wybierzemy pokój, a w trakcie zabawy okaże się, że jednak przerósł on nieco nasze możliwości i okazał się zbyt trudnym zadaniem do rozwiązania? Bez obaw, nad Escape Roomami czuwa ich obsługa, która na bieżąco monitoruje graczy i ich posunięcia za pomocą kamer umieszczonych w pokoju i w razie problemów nakierowuje grupę na prawidłowe odpowiedzi za pomocą dodatkowych wskazówek.

W jakim wieku można korzystać z pokoi Escape Room?

Wiele osób wybiera Escape Room jako alternatywę dla tradycyjnych i powszechnie znanych rozrywek takich jak kino, czy sale zabaw pełne kolorowych kulek. Dlaczego wybór pada na rozrywkę typu Escape Room? Przede wszystkim dlatego, że tego rodzaju forma rozrywki jest nie tylko znakomitą zabawą, ale również przygodą i niezłym treningiem mózgu dla każdego, kto zdecyduje się skorzystać z pokoju zagadek. Escape Room w Warszawie to popularna forma rozrywki wśród młodzieży i osób dorosłych, co jednak z dziećmi, czy one również mogą korzystać z tej formy rozrywki i świetnie się przy tym bawić? Owszem, nieco starsze dzieci również mogą skorzystać z takiej formy rozrywki, jeśli tylko pojawią się w pokojach zagadek wraz ze swoimi opiekunami. Dla dzieci w wieku poniżej 10 lat gry w pokojach zagadek mogą okazać się zbyt trudne, ale oczywiście są one mile widziane jako mali pomocnicy, którzy wezmą udział w zabawie wraz ze swoimi rodzicami. 

Jak sprawdzić czy Escape Room jest bezpieczny? 

Wiele osób obawia się o to, czy miejsce, które zamierzają odwiedzić, jest w pełni bezpieczne. Najpierw powinniśmy zastanowić się jakie środki bezpieczeństwa powinni znaleźć się w pokojach typu Escape Room i sprawdzić, czy w miejscu, do którego planujemy się udać zostają zachowane normy, a my sami będziemy w pełni skupić się na beztroskiej zabawie. Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie, czy miejsce, w którym planujemy spędzić czas, posiada dokumenty wydane przez organ Państwowej Straży Pożarnej, to bardzo ważne, ponieważ oznacza, że miejsce zostało sprawdzone i zaakceptowane jako bezpieczne dla odwiedzających. Warto również upewnić się, że Escape Room posiada w pokojach oświetlenie awaryjne na wypadek, gdyby to główne zawiodło. Miejsce, do którego się udajemy, powinno być wyposażone również w oznaczenia dróg ewakuacji oraz wyłączniki alarmowe, które w razie zagrożenia, lub braku zasilania otworzą wszystkie zamki. Warto wybierać gry w Escape Roomach w Warszawie, które posiadają “Panic Button”, czyli przycisk, który w przypadku ataku paniki, czy zwykłego strachu któregokolwiek z uczestników gry po naciśnięciu otwiera zamki i uwalnia uczestników gry z pokoju bez konieczności rozwiązywania zagadek, czy kontynuowania gry. Powinniśmy również upewnić się, że wszystkie instalacje znajdujące się w pokojach sprawdzane są regularnie. To wszystko pozwoli nam na swobodną i bezpieczną zabawę. Na rynku istnieje wiele tego rodzaju atrakcji, dlatego warto wcześniej sprawdzić, jak wyglądają zabezpieczenia w wytypowanym przez nas miejscu i wybrać Escape Room w Warszawie, który dba o bezpieczeństwo swoich gości.

Dodaj komentarz

Close Menu
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com